Diş çektirirken acır mı?

Biliyoruz ki hepimizin çok korktuğu şeylerden biri diş çektirmektir. Ama acısına dayanamıyorsanız çektirin derim.


Diş Nasıl Çekilir? Acı verirmi ?
Arkadaşlar geçenlerde 1 tane dişim çok acıyordu, ne sıcak su, ne de soğuk su içebiliyordum hiç birşey yiyemiyordum. Doktora gittim ve Kanal tedavisi yaparsak dişiniz kurtulur fakat dişiniz çok çürük olduğundan kanal tedavisi yapamayabiliriz dedi ve bana bir haftalık antibiyotik verdi. Bir haftanın sonunda antibiyotik hapının hiç bir fayda göstermediğini ve çekmekten başka çare olmadığını söyledi. Bende çok korktuğum için ilk tereddüt ettim ama sonunda ikna oldum. İlk önce ağzınıza naneli şeker gibi bir tadı olan sprey sıkıyor, ağzınız yavaş yavaş uyuşmaya başlıyor, ardından çürük dişinizin yanına küçük bir iğne vuruyor, fakat siz ne iğneyi hissediyorsunuz nede dudaklarınızı :) Hiç bir acı duymadan iğnenizi vuruyor ve ardından iki tane alet ile dişinizi çekiyor, dişinizin çekmek tam 10 saniyesini alıyor doktorun, dişi kaldırırken bir şeyler hissediyorsunuz fakat hemen geçiyor sadece o anlık bir acı sanki kılınızı çeker gibi sonra bir bakıyorsunuz doktorun elinde dişiniz var.
 Bu yüzden size tavsiyem acıyan bir dişiniz varsa, ilk önce gidip sorun dolgu olabiliyormu eğer dolgu oluyorsa dolgu yaptırın, ama dolgu olmaz çekmek zorundayız derse hiç tereddüt etmeden, dişçi koltuğuna oturun ve gözlerinizi kapatın :)
  Hemen bir dişçiye gidip, diş acısından kurtulun.

7 yorum:

 1. Size çok teşekkür ederim bunu anlattığınız için 1 saat sonra dişimi çektireceğim çok korkuyordum ama artık biraz cesurlaştım ;)

  YanıtlaSil
 2. ne iyiyi ya çoka çok güzel hmen dişimi çektriom bb ;)

  YanıtlaSil
 3. ben 9 yaşındayım ama çok korkuyorum çektiremiyorum :(

  YanıtlaSil
 4. Çok korkuyorum yardım edin 10 dk sonra dişciye gitcem ölcem ben nolur yardım edin :'(((((((((( :_(

  YanıtlaSil
 5. Ben damla ve bugun 8 dişim çekilecek. Cok korkuyorum. Yaptırmayacaktm aslında nasıl cesaretlenebilirim sölermisinz ? Ve 12 yaşındayım.

  YanıtlaSil
 6. 20Lik dişimi çektircem galiba çok korkuyorum şimdi giricem doktora. Yanımdaki teyze de dişçilerdeki anılarından bahsediyo. Çok korkuyorum yaa off :(( iyi bir doktorun eline düşememekten çok korkuyorum çok mutsuzumm

  YanıtlaSil
 7. Ya arkadaşlar dişim dolgu apse yapmış 3gun once gittim doktora çekicez ama haftaya dedi antibiyotik verdi şuanda şişti korkuyorum çekilmesinden çok fazla acırmıı������

  YanıtlaSil